Cilat janë shanset e klubeve spanjolle për të arritur në play-off të Champions

schedule17:21 - 6 Tetor, 2022

schedule 17:21 - 6 Tetor, 2022

Faza e grupeve e UEFA Champions League 2022/23 ka arritur në ekuatorin e saj.

Është koha për të parë rezultatet e skuadrave të La Ligës, të cilat konsiderohen të jenë në rënie, sidomos në sfondin e performancës së klubeve në Premier League.

Atletico Madrid

Atletico ka tre finale për të luajtur. Pozicioni i tyre në grup është mjaft i vështirë, por jo kritik. Megjithatë, nuk mund të gaboni më shumë. Aktualisht janë në vendin e fundit, por gjithçka mund të ndryshojë në raundin tjetër. 

Barcelona

Barcelona ia vështirësoi jetën shumë vetes me humbjen në Milano. Tashmë katalanasit janë të detyruar ta mposhtin Interin në shtëpi dhe duhet të përpiqen të marrin pikë nga Bayerni, shruan abcnews.al.

RealMadrid

Klubi Mbretëror po bën mirë. Skuadra pothuajse i garantoi vetes vendin e parë dhe kundërshtarët do të duhet të luftojnë vetëm për vijën e dytë.

Sevilla

Sevilla është në gjendje të keqe. Nuk është as në renditje, por në lojën e skuadrës spanjolle. Nuk ka gjasa që ata të mund të konkurrojnë me Dortmundin në ndeshjen e dytë nëse humbin të parën 4-1. Skuadra ka situatën më të keqe mes të gjitha klubeve spanjolle, shkruan abcnews.al.

Kështu, mund të thuhet me siguri se Real Madrid do të kualifikohet nga grupi dhe Sevilla nuk do të kualifikohet. Shanset e Barcelonës dhe Atleticos mund të vlerësohen si 50/50. /G.D abcnews.al/