Chiellini do t’i thotë “lamtumirë” Juventusit, pensionohet në fund të sezonit

schedule11:27 - 5 Maj, 2022

schedule 11:27 - 5 Maj, 2022

Giorgo Chiellini është një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së Juventusit, i cili edhe pse 37-vjeç ka arritur të dhurojë paraqitje pozitive në ndihmë të skuadrës.

Qendërmbrojtësi i bardhezinjve ka vendosur t’ japë “lamtumirën” “Zonjës së Vjetër” në fund të sezonit.

Gazetari Romeo Agresti shkruan se numërimi mbrapsht ka nisur dhe qendërmbrojtësi është i vendosur të largohet nga rekordmenët e Serie A.

Menaxherët e tij kanë studiuar pistën MLS, por ende nuk ka asnjë propozim konkret për kampionin e Europës me Italinë. Ajo që është e sigurt është se nga Juve do të largohet në fund të sezonit.

/f.a/abcnews.al