Chelsea këmbëngul për Aubameyang, çmimi i Barcelonës e tremb

schedule18:58 - 12 Gusht, 2022

schedule 18:58 - 12 Gusht, 2022

Chelsea është në kërkim të një tjetër qendërsulmuesi, pasi kanë dhënë në huazim Lukakun dhe shitën Werner te Leipzig.

Emri i dalë në skenë ditët e fundit është Pierre Aubameyang, i Barcelonës. Katalanasit pretendojnë 25 milionë euro për kartonin e tij.

Chelsea gjithsesi nuk është i gatshëm ta ofrojë këtë shumë. Londinezët mund të shkojnë deri te gjysma. / abcnews.al