Çfarë po bënte Melania Trump kur ra Capitol

schedule12:32 - 9 Janar, 2021

schedule 12:32 - 9 Janar, 2021

Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump i ka habitur të gjithë pasi nuk ka dhënë asnjë deklaratë, pasi një grup protestuesish hynë në Capitol me urdhër të bashkëshortit të saj.

CNN raportoi të premten se gjatë rrethimit të kryeqytetit, Melania po kontrollonte një set fotografik, të frymës që ajo solli në Shtëpinë e Bardhë, përmes qilimave.

“Po bëheshin fotografi të rrogozave dhe sendeve të tjera në Rezidencën Ekzekutive dhe në krahun lindor”, tha një burim për CNN.

 

“Ajo thjesht nuk është më në një vend mendërisht ose emocionalisht ku nuk dëshiron të përfshihet,” tha një person tjetër.

Ndërsa kur iu kërkua t’i ofronte një mesazh qetësie turmës, ajo nuk pranoi. l.k/abcnews.al