Çfarë mund të bëjnë hakerat me numrin tonë të telefonit?

schedule22:30 - 11 Maj, 2021

schedule 22:30 - 11 Maj, 2021

Me sa duket, kjo ishte metoda e përdorur vitin e kaluar për të infiltruar dhe spiunuar bisedat e Jeff Bezos, veçanërisht pasi raportet përcaktonin se ekzistonte një “probabilitet i lartë” që një mesazh me tekst, dërguar nga Princi i Kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, dorëzoi mbi ‘spyware’ te Bezos.

Prandaj, rekomandohet shumë ndalimi i numrit tonë të telefonit celular që të mos shfaqet publikisht në profilet tona të mediave sociale. Edhe mbi të gjitha, kujdesuni maksimal se kujt i ofrojmë (përfshirë kompanitë dhe markat, edhe kur ato njihen dhe besohen)./abcnews.al