CEO: Kjo nuk është një krizë financiare globale

15:00 | 12/03/202015:000

Ndërsa stoqet po bien, krahasimet me krizën financiare 2007-2009 janë të natyrshme. Por ato gjithashtu nuk janë plotësisht të sakta.

“Kjo nuk është një krizë financiare,” tha Drejtori i Përgjithshëm i Citi  Michael Corbat. “Bankat janë në gjendje të fortë”.

CEO-të e bankave të mëdha të Amerikës dhe institucioneve financiare u takuan me Presidentin Donald Trump në Uashington.

Drejtuesit  theksuan se gjatë recesionit të fundit, më shumë se një dekadë më parë, industria bankare është kapitalizuar mirë.

Në të njëjtën kohë, virusi paraqet një sfidë unike për politikëbërësit, si dhe bizneset, tha CEO i Goldman Sachs (GS) David Solomon sipas CNBC./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono