Ceballos vendos Betisin përpara Romës

schedule21:27 - 30 Tetor, 2021

schedule 21:27 - 30 Tetor, 2021

 

Dani Ceballos duket se e ka shumë të qartë se nëse largohet sërish nga Real Madridi do të jetë finalja, por gjithashtu preferenca e tij për të vazhduar karrierën nuk do të ishte gjë tjetër veçse të rikthehej te ish-skuadra e tij, Real Betis.

Skuadra e Verdiblanco qëndron pas nënshkrimit të mesfushorit bardhezi që nga vera e kaluar, aktualisht i dëmtuar por me idenë për t’u rishfaqur së shpejti, ndaj me gjithçka të mbyllur, ai shpreson ta realizojë transferimin në marrëveshje me Real Madridin.

Në dy javët e fundit, Roma e Mourinhos ka tunduar reprezentuesin spanjoll, por Utrera e ka të qartë, ai i dha fjalën Betisit në verë, nëse nuk do të ishte lënduar do të ishte nën urdhrat e Pellegrinit dhe do ta mbajë fjalën ai do të kthejë Villamarín si përforcimin yll të kompleksit Heliópolis.

Roma do të vazhdojë të përpiqet të bindë futbollistin, por ai, pasi ka luajtur dy sezone në Arsenal, do të donte të vendosej në shtëpi dhe të shikonte të ardhmen si një Verdiblanco. Real Madrid do të pranojë të lirojë Ceballos në janar në formë huazimi, duke i ofruar Betis opsionin për të blerë për verën e vitit 2022. r.t/abcnews.al