“Çdo vendim që merr Armando do të jetë vendimi ynë si familje”, nëna e Brojës flet për të ardhmen e tij

schedule10:21 - 21 Shkurt, 2022

schedule 10:21 - 21 Shkurt, 2022

Nëna e të huazuarit të Chelseat, Armando Broja, ka dhënë një përditësim për të ardhmen e sulmuesit në klub mes rritjes së interesit për transferim nga diku tjetër.

Lojtari i Bluve është aktualisht në huazim te skuadra tjetër e Premierligës, Southampton dhe ka impresionuar plotësisht gjatë kohës së tij në bregun jugor.

Talenti i tij ka tërhequr interes nga palët e tjera, ndërsa e ardhmja e tij në kampionët e botës ende nuk është vendosur.

Siç citohet nga “Southern Daily Echo”, në një intervistë për Gazetën Tema, nëna e Brojës, Blerina, ka treguar se “çdo vendim që merr Armando do të jetë vendimi ynë si familje”.

Ajo foli në një intervistë për gazetën shqiptare dhe tha se çdo vendim që do të merret për të ardhmen e 20-vjeçarit mes familjes së tyre, duke thënë: “Jemi mësuar të luajmë gjithmonë në fushë.

“Mendoj se është shumë e rëndësishme që Armando të shkojë kudo për të luajtur, sepse për një lojtar ka rëndësi të madhe.

“Prandaj, çdo vendim që merr Armando do të jetë vendimi ynë si familje”.

Lojtarët si Bayern Munich dhe Borussia Dortmund besohet se kanë treguar interes për sulmuesin, si dhe skuadra të tjera të Premier League.

Ai ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar një herë në të gjitha garat për ‘Saints’ në 24 paraqitje.

Është huazimi i tij i dytë nga skuadra perëndimore e Londrës, pasi ishte paraqitur më parë për Vitesse Arnhem në Eredivisie në sezonin e kaluar.

Broja ka qenë në klub që nga viti 2009 kur ai u bashkua nga rivalët Tottenham Hotspur, dhe ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale në vitin 2020./ h.ll/abcnews.al