Çarmatimi bërthamor, Rusia shtyn bisedimet me SHBA-në

schedule15:06 - 28 Nëntor, 2022

schedule 15:06 - 28 Nëntor, 2022

Rusia ka shtyrë bisedimet për çarmatimin bërthamor me SHBA-në. Bisedimet ishin të planifikuara të zhvilloheshin brenda kësaj jave, sipas gazetës Kommersant, duke cituar ambasadën amerikane.

Ministria e Jashtme ruse konfirmoi në një deklaratë se bisedimet midis Moskës dhe Uashingtonit në Kajro nuk do të zhvillohen këtë javë.

/abcnews.al