Byroja e Kuvendit do përcaktojë deputetët që do të ndëshkohen

schedule16:06 - 12 Prill, 2018

schedule 16:06 - 12 Prill, 2018

Byroja e Kuvendit do të mblidhet në orën 18:00 për shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste. Ajo kërkon dënimin e deputetëve të opozitës Edi Paloka, Flamur Noka, Ervin Salianji, Klevis Balliu, Endrit Brahimllari dhe Kejdi Mehmetaj.

Pritet që në këtë mbledhje të shqyrtohet edhe sjellja e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili reagoi duke lagur me ujë deputetët e opozitës.

Ministri Bushati e bëri publike një kërkesë të tillë përmes një postimi në Facebook, ku bën autokritikë duke kërkuar ndjesë për gjestin dhe njëherazi akuzon opozitën se kërkon të bllokojë integrimin e t’i shpëtojë reformës në drejtësi./abcnews.al