Buzëkuqet e vjeshtës: 6 nuanca që do t’i japin pikë shtesë stilit tuaj

schedule21:10 - 26 Tetor, 2021

schedule 21:10 - 26 Tetor, 2021

Ardhja e Covid-19 mund të ketë ndryshuar shumë zakonet tona të bukurisë, por ne nuk u dekurajuam dhe edhe me përdorimin e zgjatur të maskës mbrojtëse, buzëkuqët janë elementi protagonist në të gjitha paraqitjet tona. Ashtu si ne, një nuancë më e errët në buzë është në gjendje t’i “i japë” një notë vitaliteti pamjes sonë dhe kjo është e panegociueshme.

Pra, buzëkuqët janë elementi në grim që askush nga ne nuk mund t’i rezistojë dhe kjo është arsyeja që sado vite të kalojnë, ky artikull bukurie do të ketë një rol kryesor në çantat tona.

Edhe duke qenë se në varësi të nuancës që zgjedhim mund të japim pamjen tonë dhe humorin që dëshirojmë ne, pasi kemi hyrë në një humor të lehtë. Më poshtë,  mblodhëm nuancat që përputhen me stinën që po kalojmë.

6 buzëkuq për një prekje të vjeshtës:

Buzëkuq: Bojë Matte Super Stay, nuanca: 112, Maybelline.

Buzëkuq: Ngjyrë buzësh e grimcuar, nuancë rubin: Bobbi Brown.

Buzëkuq: Always On Liquid, nuanca: Smashbox.

Lipstick: Powder Kiss, Nuanca :Burning Love, Mac.

Buzëkuq: Rouge Coco Flash, nuanca: 106-Dominant, Chanel.

Buzëkuq: Advanced Care Matt, nuanca: MT 211 Merlot, Radiant.

/abcnews.al