Bullgaria me trajner të ri, Balakov dha dorëheqjen pas kritikave

16:31 | 21/10/201916:310

Krasimir Balakov ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Bullgarisë, pas ndeshjes me shumë polemika kundër Anglisë. Ajo humbje 0-6, por dhe incidentet me racizmin i kanë kushtuar stolin trajnerit Balakov, i cili është zëvendësuar nga Georgy Dermendzhiev.

Federata Bullgare e Futbollit, zyrtarizoi afrimin e Dermendzhiev në krye të pankinës së kombëtares, me anë të një njoftimi zyrtar: “Georgy Dermendzhiev është trajneri i ri i kombëtares së Bullgarisë. Akordi është arritur dhe ai do të jetë pasuesi i Balakov. Finalizimi i dokumenteve do të mbyllet nesër”.

Ndeshja mes Bullgarisë dhe Anglisë disa ditë më parë ishte në qendër të vëmendjes së medieve botërore, por dhe të UEFA-s, për shkak të disa tifozëve bullgarë në stadium, që përdorën kore raciste dhe ofendime kundrejt lojtarëve të Anglisë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono