Breshëri plumbash drejt makinës në Vlorë, rëndohet bilanci, dy të vrarë

schedule10:06 - 18 Gusht, 2022

schedule 10:06 - 18 Gusht, 2022

Pas dy vrasjeve të një dite më parë në Elbasan dhe Sarandë, Shqipëria ditën e sotme është tronditur nga një atentat në Vlorë.

Dy persona kanë mbetur të vrarë pasi janë qëlluar me breshëri kallashnikovi brenda një makine.

Ngjarja ka ndodhur në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të mbikalimit të Panajasë.

Sipas burimeve nga policia, dyshohet se viktimat janë qëlluar ndërsa makina ishte në lëvizje.

Sakaq, menjëherë pas ngjarjes polica ka gjetur një makinë të djegur të Çerven të Fierit.

Dyshohet se makina i përket autorit/autorëve të ngjarjes./abcnews.al/