Bëri paralajmërimin e dhimbshëm për Covid-19 në Facebook, humb jetën ditën tjetër

schedule14:54 - 3 Korrik, 2020

schedule 14:54 - 3 Korrik, 2020

Një burrë nga Kalifornia që e mori koronavirusin gjatë një feste, postoi një paralajmërim për Covid-19 vetëm një ditë para se të ndërronte jetë. 51-vjeçari Tommy Macias filloi që të shfaqte simptoma një javë pasi mori pjesë në një festë herët në qershor.

Më 20 qershor ai publikoi mesazhin në Facebook ku shprehte pendesën e tij pasi nuk kishte respektuar masat kufizuese për koronavirusin.

“Për shkak të budallallëkut tim, unë vura në rrezik shëndetin e nënës dhe motrës dhe familjes sime. Kjo ka qenë një përvojë shumë e dhimbshme, ”shkroi ai në postimin e tij.

“Kjo nuk është shaka. Nëse duhet të dilni, vini një maskë dhe praktikoni distancimin social. ”

Macias, i cili punonte si shofer kamioni, shtoi, “Shpresoj se me ndihmën e Zotit do të jem në gjendje t’i mbijetoj kësaj”.

Për fat të keq, Macias e humbi betejën e tij me Covid-19 ditën e ardhshme ndërsa mjekët konfirmuan se shkaku i vdekjes ishte koronavirusi. /abcnews.al/