“Bëre ekip patatinash”, Olsi Rama: I solla unë ata që të nxorën kampion!

schedule09:07 - 11 Mars, 2020

schedule 09:07 - 11 Mars, 2020

Olsi Rama, një ditë më parë në llogarinë e tij në “Instagram” postoi një foto me presidentin Gaz Demi. Tifozët vërshuan me komente nga më të ndryshmet dhe Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit mori përsipër edhe të replikonte me ta. Shumëkush i kërkonte largimin, ndonjë tjetër e akuzonte për largimin e Skënder Gegës, ndërkohë që nuk mungojnë kritikat e shumta për prurjet e Partizanit në merkaton e verës. Më poshtë ju sjellim disa nga replikat e bëra, që kushdo mund t’i lexojë të plota në profilin e Ramës në “Intagram”, që e ka publik.

REPLIKAT E DREJTORIT TË PARTIZANIT, OLSI RAMA, ME TIFOZËT NË LLOGARINË E TIJ NË INSTAGRM

KLEDIADEMAJLIVE.COM4896: A nuk ndjen pak pergjegjesi ,qe shkaterrove nje ekip kampion dhe i zvendesove me diletante,edhe Korca doli kampion disa vite rresht por asnjehere nuk shkaterroj ekip,menaxhim per te ardhur keq

RAMA.OLSI @klediademajlive.com4896 a të shijoj fitimi i titullit kampion pas 26 vitesh?

KLEDIADEMAJLIVE.COM4896 @rama.olsi Sigurisht qe po,por keto jane pritshmerite per Partizanin,fito nje vit dhe prit njecerek shekulli,a mund me gjesh nje ekip kampion qe prishet i teri ne vere,a mund te me thuash se si mund ta zvendesosh profesor Gegen ,me nje trajner qe ngjante me shume sikur vinte nga getot e Napolit,nuk ishte fundi botes se profesor Gega te rrembeu skenen ,perkundrazi duhet te ndieshe krenar qe ishe pjese e nje Partizani fitues,i shpreh keto shqetesime se vertet e dua me shpirt Partizanin,asnje gje veretie per personin Rama,por per dretorin Rama

RAMA.OLSI @klediademajlive.com4896 si të rezulton ekipi i prishur i teri në verë, kur u larguan vetëm ata që nuk kishin kontratë dhe kërkuan vetë të largoheshin??? Qëndroj gjithë pjesa tjetër me lojtarët më kryesore e u bën afrime me një CV shumë cilësore. Rezultati sigurisht nuk është aspak ai i prituri po arsyet mund të jenë të shumta.

XHENIS_DUKAA @rama.olsi Shumica e tifozeve te Partizanit , mos te them te gjithe , kerkojn largimin tuaj dhe rikthimin e Profesor Geges . Duet jeni i vetedijshem qe shkaktari kryesor per deshtimin e ketij Partizani te ketij sezoni jeni ju qe kur shkarkuat Presor Gegen ..Ti nuk di te menaxhosh nje klub , bashk me trajnerat italian qe sillni qe vetem e kan fundos Partizanin sa her kan ardhur …Qe Partizani tbej hajer i duet Gega si trajner dhe largimi juaj pasi ke treguar qe deshtove 100 % kte sezon , si me heqjen e Presor Geges edhe me merkaton qe bere me lojtar fundrrina si Broën solomom e me shok !

RAMA.OLSI @xhenis_dukaa është shumë e çuditshme me sa kompetence flet sikur ke qënë vetë prezent në çdo moment.

 

XHENIS_DUKAA @rama.olsi Ska lidhje ,kam qen ose jo un prezent gjithmon, gjerat shihen dhe i vetmi shkaktar je ti dhe trajnerat qe kn ardhur …i vetmi qe e don at fanell dhe qe duhet te jete ne krye te pankines esht Profesor Skender Gega

RAMA.OLSI @xhenis_dukaa ka shumë lidhje se nuk do flisje kështu.

ERINOL_DUSHAJ @rama.olsi leri m kopetencat po lexoje mir kete koment se tka fol mo drejt se ska,mos u largo vendos mend te kok merr trajner shqiptar qe e di vleren e fanelles

XHENIS_DUKAA @rama.olsi Po si te flas sipas teje ,ske aspak burrni me e pranu qe ti po e shkatrron ket ekip,jep doreheqjen se nuk jep per ke Partizani ti , me mir thuaj vellait te gje noj vend ne kryeministri. nuk jam vetem un qe mendoj keshtu ,futu pas cdo ndeshje ke faqa zyrtare e klubit dhe shif pak komentet sa jan pro dhe kundet teje. ti do e shkatrrosh ket ekip po sdhe doreheqje se sdi ta menaxhosh

 

XHENIS_DUKAA @erinol_dushaj ky po tall tr mesa duket me ket ekip, ka ardh vec per përfitime tveta se sja ka haberin as per merkato as per gjo.

ERINOL_DUSHAJ @xhenis_dukaa ka gjet demin zemërmirë dhe po ja fut.

XHENIS_DUKAA @erinol_dushaj dhe demi ka faje se nk zuri mend asiher as me trajnera as me drejtora … Fol sa dush ti dhe un se kto spo e vrasin mendjen jo.

RAMA.OLSI @xhenis_dukaa nuk e di çfarë bën në jetë, por gjithsesi ke të drejtë të kesh mendimin tënd dhe unë nuk jam këtu që ta ndërroj mendjen me fjalë. Sezonin e kaluar dole kampion dhe nuk e di çfarë mendimi ke patur dhe nuk më intereson shumë më thënë të drejtën. Unë bëj punën time dhe mos ma qaj hallin, se e kam bërë mirë kudo ku kam qenë, jo vetëm këtu, por dhe në Amerikë. Nëse dëshiron kur të rihapen stadiumet hajde ndiqe Partizanin se mire do bësh, deri atëherë rri larg pisllëkut dhe ruaju nga viruset.

XHENIS_DUKAA @rama.olsi po sh mir per vjet por sivjet cfar bere deshtove se sdi me menaxhu ekipin shkove more nje trajner qe ska haberin more ca lojtar qe sdijn te gjuajn nje top…sezonin e kaluar mos ja vendos meritat vetes por trajnerit gega sepse ishte ai qe tnxorri kampion me perkushtimin qe ka ndaj fanelles se Partizanit…Ti ke ardh vetem per biznes ke ky ekip se sja ke haberin se dhe gega prndaj u largua se te njohu sa i paaft qe je …sa per virusin mos u shqetso shum se ca bej un …por ruaju vet. sa per prezencen ne stadium un vi vec per fanell se sa per ket ekip koperative qe ke bo ti sja vle me e pa …kto lojtar fundrrina shifi tii.. mer dhe gaz demin futuni nfush mos beni naj gol se kto sulmuesit as per tmbledh topa sjan.

 

RAMA.OLSI @xhenis_dukaa të gjithë lojtarët me përjashtim të Hoxha, Trashi, Bardhi që i kam gjet tek Partizani janë prurje që kur kam marrë unë drejtim, perfshi ktu dhe trajnerin Gega që e ke kaq për zemër. Ata që të nxorren kampion vjet i kam firmosur unë i dashur ndaj ndale hovin e akuzave dhe më me qetësi në gjykimin tënd, se për dashurinë tënde nuk kemi nevojë.

XHENIS_DUKAA @rama.olsi hahajaj po pra prurje tuaja jan po jan fundrrina sic po i shofin tgjith …dhe sa per trajnerin skender gega nuk e kam vetem un per zemer , e ka e gjith tifozeria e kuqe …un kam dashuri per fanellen e kuqe jo per ju si drejtusa sepse ju jeni te paafte ….. Kshuqe mos flit kot @rama.olsi sepse nuk po tgjykoj vetem un por te gjith …jaaa shif komentet ne postimim tend tgjith gegen duan dhe largimim tend.

RAMA.OLSI @xhenis_dukaa po me cilët lojtarë dole kampion vjet more???!!

XHENIS_DUKAA @rama.olsi vjet dola me atanden rexhepin mensah hilen, asanin, duken ..e ke pa si e ke mbrojtjen si mund tlargosh atanden …po broën dhe solomon ca kan teper Mensah ..kan qe sdin tgjuajn nje top kte po …amn more se e ke ber ekipin si ekip patatinash me gjith trajnerin qe ben eksperimente me rreshtimin e lojtareve. /abcnews.al