Bellingham, çështja u zgjidh

schedule12:07 - 3 Nëntor, 2021

schedule 12:07 - 3 Nëntor, 2021

Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc, ka folur në Bild për thashethemet për një largim të mundshëm të Jude Bellingham, një nga premtimet e tij më të mëdha:

” Bellingham mori një vendim të vetëdijshëm në favor të Borussia dhe ofertës që i paraqitëm atij . Zhvillimi i tij në Dortmund atë është larg përfundimit. Në kokën e tij është shumë e qartë.”

Dormundi është i qartë se në fund të këtij sezoni do ta ketë shumë të vështirë mbajë një prej yjeve të ekipit si Erling Haaland dhe në asnjë mënyrë nuk do ta lejonin largimin e një tjetër ylli si mesfushori anglez. r.t/abcnews.al