Behar Gjoka për veprën e Kasëm Trebeshinës

schedule20:34 - 8 Nëntor, 2017

schedule 20:34 - 8 Nëntor, 2017

Dje u largua nga kjo tokë dhe sot filloi ringjallja e Kasëm Trebeshinës. Në libraritë e kryeqytetit ka zgjuar kureshtje vepra e tij letrare e ardhur vonë në vitrina dhe e lënë në cepat e rafteve dhe teksteve shkollore. Studiuesi i veprës së tij, Behar Gjoka, thotë se tashmë ka nisur udhëtimi në veprën e Trebeshinës./abcnews.al

 

https://youtu.be/ude1-99yKHA