Befason Lewandowski: E dinim që do e mposhtnim thellë Barcelonën…

schedule21:13 - 29 Gusht, 2020

schedule 21:13 - 29 Gusht, 2020

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, ka dhënë sot një intervistë, ku është treguar shumë i sinqertë dhe ka folur hapur, për dy tema shumë të “nxheta” të momentit: Ndeshja kundër Barcelonës dhe “Topi i Artë”.

“E dinim që do e mposhtnim Barcelonën me rezultat të thellë, disa nga lojtarët në dhomat e zhveshjes po flisnin me bindje se do të fitonim minimalisht 1-5.

Këtë sezon, kam fituar gjithçka, madje kam dalë golashënuesi më i mirë në çdo kompeticion. E meritoja “Topin e Artë”, kushdo tjetër po të ishte në vendin tim do e kishte fituar”, u shpreh bomberi polak./abcnews.al