Bayern e kërkon, talenti gjerman shton dhe më shumë zërat!

schedule17:40 - 6 Nëntor, 2019

schedule 17:40 - 6 Nëntor, 2019

Talenti i Bayer Leverkuse, Kai Havertz, ka shtuar edhe më tepër zërat për një kalim të mundshëm të tij te skuadra e Bayern Munchen. Gjermani është një ndër lojtarët më të kërkuar në merkato dhe Bayern është një nga ekipet e interesuara. Për këto zëra, Havertz tha:

“Bayern është klubi më i madh në Gjermani dhe ka pasur shumë lojtarë që kanë qenë të suksesshëm që në moshë të re. Gjithashtu, edhe lojtarë të rinj që janë transferuar atje kanë shkëlqyer.

Ka zëra që më lidhin me Bayernin, po të shikojmë se ccfarë do të ndodhë. Ka disa lojtarë që duan të qëndrojnë pranë familjes së tyre, ndërsa disa të tjerë duan të largohen drejt një qyteti tjetër.

Unë një gjë e kam të qartë: Nëse do të bëhesh yll dhe të luash në Gjermani, Bayern Munchen është ekipi i duhur”, përfundoi Havertz./abcnews.al