Automjetet bëhen “përshesh” në Pogradec, 4 të lënduar

schedule11:02 - 29 Maj, 2022

schedule 11:02 - 29 Maj, 2022

Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentit të ndodhur paraditen e së dielës në afërsi të fshatit Lin në Pogradec.

Bëhet e ditur se si pasojë e përplasjes së automjetit  tip “Benz”, me drejtues shtetasin I. B. dhe automjetit tip  “Volkswagen Golf”, me drejtues shtetasin N. B mbetën të lënduar dy drejtuesit e makinave dhe dy pasagjerë.

Katër të lënduarit janë duke marrë kujdes shëndetësor në Spitalin e Pogradecit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. /abcnews.al/