VIDEO/ Përplasen dy automjete në Pogradec, të paktën një i lënduar në gjendje të rëndë

schedule10:05 - 29 Maj, 2022

schedule 10:05 - 29 Maj, 2022

Dy automjete janë përplasur paraditen e së dielës në Pogradec, në afërsi të fshatit Lin. Mësohet se si pasojë e aksidentit, të paktën një person ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga pamjet e siguruara nga vendi i ngjarjes duket se impakti i përplasjes ka qenë i fortë ndërsa një person ndodhet në tokë, i rrethuar nga qytetarët.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, ndërsa shkak dyshohet të jetë bërë shpejtësia tej normave dhe lagështia në rrugë/abcnews.al/