Austronauti ndan imazhe mahnitëse të “kufirit” midis natës dhe ditës në Tokë

schedule13:11 - 3 Korrik, 2020

schedule 13:11 - 3 Korrik, 2020

Ka diçka interesante dhe intriguese për hapësirën dhe kjo është ndoshta arsyeja që shumë njerëz ëndërrojnë që një ditë të bëhen austronautë. Megjithëse, shumë pak mund ta përmbushin këtë ëndërr, ata kanë një mision për të mësuar më shumë detaje që nuk i kemi ditur më parë.

Astronauti amerikan Robert Behnken që ka qëndruar në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar për më shumë se një muaj, ka shpërndarë disa fotografi mahnitësenë llogarinë e tij në twitter, të cilat tregojnë “kufirin” midis natës dhe ditës në Tokë, shkruan abcnews.al.

Pamja ime e preferuar e planetit tonë, që kap kufirin midis natës dhe ditës”, ka shkruar austronauti krahas fotove në Twitter. /abcnews.al

Image