Aurela Gaçe flet për këngën kushtuar grave të dhunuara: Do kërkoja të ndryshonte një ligj

22:26 | 28/02/202022:260

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ishte e ftuar në “Provokacija” për të folur për këngën e saj më të fundit e cila është pritur mjaft mirë nga publiku.

“Veten dua gjallë”, është titulli i këngës që përcjell mesazhe prekës epër gratë e dhunuara. Këngëtarja tha se kjo këngë u përket të gjitha grave në botë që janë të dhunuara.

“Kjo temë u përket të gjitha grave. Njerzit që kanë probleme me veten e tyre nuk njohin as kombësi as pasaportë”, u shpreh këngëtarja.

Më tej Aurela tha se nëse do të ishte një nga shoqatat që mbrojnë të drejtat e grave, e vetmja e gjë që do të bënte, do të kërkonte ndryshimin e një ligji.

“Nëse unë do të isha një nga shoqatata e grave që punojnë për gratë e dhunuara dhe shpesh kam shkuar për të mbledhur fonde. Por nëse do të isha një nga drejtueset e shoqatave do të kërkoja të ndryshoja një ligj. Duhet të ekzistojë një ligjmë i fortë. Këta njerëz që dalin nga burgu dhe dalin ballë për ballë me atë gruan që e ka dhunuar gjithë jetën dhe ka fuqinë të shkojë ta varsë atëherë ai s’ka frikë. Merre fute diku atë që të mos dalë më ai. Se këta njerëz nuk ndryshojnë.

Unë kam njohur njerëz që kanë punuar në shtet nëpër zyra të larta dhe u janë dashur vite që të dalin nga manipulimi i mendjes të besosh se ti pa mua vdes. Fillon e beson,  po ma the që ti nuk vlen, unë do filloj ta besoj”, tha këngëtarja. /abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono