Aty ku nisi gjithçka, Sergio Ramos shumë pranë rikthimit te Sevilla

schedule10:08 - 4 Shtator, 2023

schedule 10:08 - 4 Shtator, 2023

Një kthesë e re në lidhje me të ardhmen e Sergio Ramos.

Mbrojtësi spanjoll ishte afër Galatasaray, i cili përfundimisht kaloi me përzgjedhjen e Davinson Sanchez. Besiktas deri të hënën ka një ofertë aktive për spanjollin, ndërsa Al Ittihad në Arabinë Saudite kishte një ofertë për të, por Ramos u mbylli derën.

Sipas raportimeve nga Spanja dhe nga “AS”, të dyja palët janë shumë afër të marrëveshjes dhe kanë mbetur vetëm disa detaje për të përfunduar me sukses këtë operacion. Nëse gjithçka shkon ashtu siç duhet, Sergio Ramos do të rikthehet te Sevilla pas 18 vitesh./h.ll/abcnews.al