Atletico Madrid konfirmon blerjen e goleadorit, feston Diego Simeone

16:33 | 26/03/202016:330

Atletico Morata arriti një akord me Chelsea janarin e vitit 2019 për të marrë në huazim Alvaro Moratën. Sulmuesi spanjoll është përshtatur për mrekulli me skuadrën e Diego Simeones dhe është rikthyer të shënojë përsëri.

Periudha angleze u shoqërua me probleme psikologjikë dhe në Madrid ka gjetur vetveten. Paraqitjet e tij kanë bindur “Cholchoneros” të blejnë përfundimisht kartonin e 27-vjeçarit. AS raporton se Atletico ka vendosur të shfrytëzojë klauzolën e blerjes së Moratës për shumën e 55 milion eurove.

Sulmuesi ka shënuar 15 gola këtë sezon dhe është ndër të preferuarit e trajneri Simeone. Morata do të firmosë një kontratë 3-vjeçare në verë dhe do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit spanjoll. /abcnews.al

 

Morata duke festuar një gol me Atletico Madrid

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono