Greqi, atentat ndaj një shqiptari dhe greku në Athinë

schedule10:17 - 12 Nëntor, 2017

schedule 10:17 - 12 Nëntor, 2017

Një shtetas shqiptar dhe një grek janë plagosur rëndë në Athinë pas një atentati me armë gjatë mbrëmjes të së shtunës. Ata ndodheshin në një automjet në kohën që ekzekutorët u afruan me dy motoçikleta dhe hapën zjarr me pistoleta. Mediat greke bëjnë me dije se agresorët ishin 4 persona. Policia dyshon se shkak për atentatin është lufta mes bandave që kontrollojnë trafikun e drogës në qendër të Athinës. Idenditetet e të plagosurve nuk bëhen me dije. Policia e Athinës ka nisur një hetim lidhur me ngjarjen./abcnews.al