Atentat në Lezhë, kush është 43 vjeçari i shënjestruar, i shpëtoi vdekjes për herë të dytë

schedule22:56 - 7 Mars, 2022

schedule 22:56 - 7 Mars, 2022

Një 43 vjeçar i ka shpëtuar atentatit për herë të dytë.

Gazetari Gjergj Figuri raporton për Abc se Aleksandër Deda ka qenë shënjestër e atentatorëve, ashtu si edhe në dhjetorin e vitit 2020 ku mbeti i plagosur.

Deri më tani nuk kemi detaje se si ka ndodhur atentati ndaj tij. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të qytetit të Lezhës.

Policia ka nisur krehjen e zonës dhe ka shoqëruar disa persona.

/abcnews.al