Atentat ndaj shqiptarit në Itali, dërgohet në spital në gjendje kritike për jetën

schedule15:24 - 5 Tetor, 2021

schedule 15:24 - 5 Tetor, 2021

Një shqiptar është plagosur rëndë në Toroni të Italisë. Mësohet se shqiptari i moshës 48-vjeçare është në gjendje kritike për jetën në spital.

Mësohet se 48-vjeçari u qëlluar me disa plumba në gjoks nga një person ende i panjohur. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 11:00 të kësaj të marte në Borgo Vittoria të Torinës.

Autori i kësaj ngjarje të rëndë është larguar me shpejtësi, ndërsa burimet në mediat italiane raportojnë se fillimisht i plagosuri dhe autori parën një mosmarrëveshje e cila shkoi deri në përdorimin e armës së zjarrit.