Asnjë viktime nga Covid, vetëm 16 raste të reja në Kosovë

schedule15:37 - 23 Tetor, 2021

schedule 15:37 - 23 Tetor, 2021

Fatmirësisht dhe gjatë 24 orëve të fundit nuk ka humbur jetën asnjë person nga Covid në Kosovë dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid vetëm 16 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë gjithashtu ka bërë me dije se janë shëruar edhe 33 persona.

Ndërkohë në vend vijojnë që të jenë aktiv me Covid 464 raste aktive.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.532.585 doza të vaksinës.

Deri më sot 697.728 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./abcnews.al