As Izmir Smajlaj nuk “ndez”, atleti ynë përshëndetet me Olimpiadën Tokyo 2020

schedule13:16 - 31 Korrik, 2021

schedule 13:16 - 31 Korrik, 2021

Izmir Smajlaj nuk ka arritur ta gjejë maksimumin e tij në Olimpiadë dhe si pasojë finalja është bërë e paarritshme për atletin e kërcimit së gjati.

Mesditën e sotme ai bëri paraqitjen e tij dhe kërcimi i tij më i mirë ishte 7 metra e 86 centimetra. Rezultat i dobët për shkodranin, i cili u rendit në vendin e nëntë të grupit A kualifikues.

Smajlaj nuk arriti të kualifikohet as mes kërcimeve më afër normës dhe si pasojë ai i thotë lamtumirë Lojërave Olimpike, duke mos arritur synimet e tij. /abcnews.al