Artisja e ‘riciklimit’ surprizon Albanin në trasmetim direkt, i jep dhuratën e veçantë

schedule11:02 - 14 Korrik, 2020

schedule 11:02 - 14 Korrik, 2020

Artistja ‘handmade’  Jerida Sakaj ka surprizuar moderatorin Alban Musa, pasi i ka dhuruar live në emision një maskë të punuar  nga ajo vetë .

Ai nuk ka nguruar ta vendos menjëherë, duke u shprehur shumë i lumtur.

Ndërkohë, më tej në “ABC e Mëngjesit”, Jerida ka treguar se ka tetë vite që merret me riciklimin e gjërave të ndryshme, nga atletet e deri tek veshje më të vogla.

“Nisi si lojë, pasi im më më bleu një palë atlete ngjyrë rozë, pasi mua nuk më pëlqeu ngjyra. Kështu nisi derisa provova bojën e duhur që përshtaten në cop.

Koha varet nga produkti që kam në dorë. Nëse janë atlete duan më shumë kohë, ndërsa nëse janë tjeshtë detaje bëhen më shpejt. Me kokën time më ka ndodhur që e kam bërë edhe brenda natës.

Bojërat përgjithësisht i gjej jashtë, më cilësoret do të veçoja italianet dhe francezet”, u shpreh artistja./abcnews.al