Arrihet marrëveshja, Thomas Strakosha në Premier League

schedule12:35 - 11 Korrik, 2022

schedule 12:35 - 11 Korrik, 2022

Fulham, Newcastle dhe Manchester United ishin lakuar më herët, por Thomas Strakosha do të firmosë me një tjetër klub në Premier League.

Portieri i larguar nga Lazio, pas përfundimit të kontratës, raportohet se ka gjetur marrëveshjen me klubin e Brentford.

Fabrizio Romano shkruan se gjithccka është e mbyllur dhe janë programuar edhe vizitat mjekësore për portierin e kombëtares shqiptare. / abcnews.al