Arrestohen babë e bir në Kamëz, iu gjeten armë, municione dhe vula

schedule10:12 - 1 Tetor, 2018

schedule 10:12 - 1 Tetor, 2018

Forcat e Policisë së komisariatit 5 në Tiranë vunë në pranga babë e bir, në banesën e të cilëve u gjetën dhe u sekuestruan armë dhe municione.

Sipas policisë ata janë Azis Xhini, 70 vjeç dhe djali i tij Faris Xhini, 19 vjeç.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre, në kuader të operacionit të koduar “Paskuqan 2”, u gjetën një pistoletë dhe një automatik, fishekë për disa lloje armësh, 3 krehëra automatiku, 7 krehëra pistolete, vula të ndryshme dhe bojë për vula. /abcnews.al