Armë dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 38 vjeçari në Tropojë

schedule09:54 - 23 Prill, 2022

schedule 09:54 - 23 Prill, 2022

Një 38 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tropojës pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe për municion luftarak.

Policia bën me dije se i arrestuari është shtetasi me iniciale G.D. 38 vjeç banues në fshatin Bukovë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë, një armë gjahu çifte dhe një sasi municioni luftarak.

“Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Sekuestrohen një armë zjarri pushkë, një armë gjahu çifte dhe një sasi municioni luftarak.

Arrestohet në flagrancë 38-vjeçari që i posedonte.

Në vijim të punës për goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e siguruara për një rast të mbajtjes pa leje të armëve, në fshatin Bukovë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë kanë organizuar punën dhe ushtruar kontroll në banesën e shtetasit G. D.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë, një armë gjahu çifte dhe një sasi municioni luftarak, të cilat shtetasi G. D. i mbante pa leje.

Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, shtetasi G. D., 38 vjeç, banues në fshatin Bukovë, Tropojë”, thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al