Armando Broja në formacionin më të mirë të javës në Evropë (FOTO LAJM)

schedule15:21 - 9 Shtator, 2021

schedule 15:21 - 9 Shtator, 2021

Dje ka përfunduar edhe faza e xhiros së gjashtë për kualifikime për Kupën e Botës 2022.

Shqipëria arriti ta mposht San Marinon me rezultatin final në 5-0, ku golashënues ishte edhe Armando Broja,

Kështu, pas ndeshjes sulmuesi shqiptar u vlerësua lartë, ku edhe u vendos në 11-shën më të mire të javës, në krah me Depayn dhe Haaland.

Nota e tij ishte 9.3. /abcnews.al/