Ambasadorja Kim takon Manastirliun: Duhet të jeni vigjilent mbi koronavirusin!

schedule09:27 - 15 Shkurt, 2020

schedule 09:27 - 15 Shkurt, 2020

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim është takuar me ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ku në fokus duket se ka qenë diskutimi për koronavirusin.

Ambasada përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka dhënë detaje në lidhje me këtë takim.  Ambasadorja Kim bëhet me dije se ka theksuar rëndësinë e të qenurit vigjilent ndaj këtij virusi si dhe zbatimin e udhëzimeve të OBSH.

🇦🇱 | Gjatë bisedës së saj me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirlliu, Ambasadorja e…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Samstag, 15. Februar 2020

“Gjatë bisedës së saj me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirlliu, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Kim diskutoi rëndësinë e të qenurit vigjilent mbi koronavirus dhe zbatimin e udhëzimeve të Organizatës Botërore të Shëndetit. Ato biseduan gjithashtu edhe klimën e kujdesit shëndetësor në Shqipëri si dhe risitë në modernizimin e kujdesit shëndetësor”, shkruan ambasada e SHBA./abcnews.al