Ambasadorja franceze në Korçë

schedule15:55 - 10 Nëntor, 2017

schedule 15:55 - 10 Nëntor, 2017

Nga Korça, ambasadorja franceze Christine Vasak, apeloi politikën që të angazhohet me përmbushjen e 5 prioriteteve që kërkohen për realizimin e aspiratës europiane të qytetarëve. Më të rëndësishmin, diplomatja franceze vlerëson konsolidimin e shtetit të së drejtës dhe barazinë para ligjit./abcnews.al

 

https://youtu.be/H83iMM2Mi7g