Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

schedule15:01 - 28 Dhjetor, 2021

schedule 15:01 - 28 Dhjetor, 2021

Ambasade gjermane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishme lidhur me vizat. Selia diplomatike, përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook bën të ditur se do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve.

“Sektori i Vizave informon se duke filluar nga ❗01.01.2022 ❗ do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve. Kategoria „Bashkim familjar me shtetas gjerman dhe europian“ u mundëson aplikuesve që synojnë bashkim familjar me bashkeshortët ose femijët gjermanë dhe europianë lënien e nje takimi më tëe shpejtë”, shkruhet në njoftimin e ambasadës.

g.v/abcnews.al