“Alisson fantastik në lojën me top, braziliani ngjan me Andrea Pirlon”

schedule12:37 - 18 Maj, 2020

schedule 12:37 - 18 Maj, 2020

Alisson është një nga pikat më të forta të Liverpoolit. Portieri brazilian është fantastik mes shtyllave, por jo vetëm kaq. Ai nuk ka talent vetëm në duar dhe është shumë i aftë në lojën me top.

Një nga trajnerët e portierëve të “The Reds”, Jack Robinson e vlerëson jashtë mase dhe guxon shumë në krahasimin që bën për të. “Alisson ka një qetësi natyrale me topin.

Ai është realisht i pabesueshëm, ngjan me Andrea Pirlon. Është fantastik me topin dhe dëshiron ta marrë edhe kur është nën presion. Diçka e tillë dallohet në ndeshjet e Liverpool.

Ai e ka atë forcë unike. Është i qetë kur duhet dhe ka aftësinë për të luajtur topin në momente kur ka konfuzion rreth tij“, deklaron Jack Robinson. /abcnews.al