Alfred Peza: Opozita ka meritë që bëri dekriminalizimin kauzë

schedule20:51 - 14 Shkurt, 2018

schedule 20:51 - 14 Shkurt, 2018

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza është shprehur në Byro Politike se opozita ka meritë përsa i përket çështjes së dekriminalizimit. Sipas tij, ky është një rast kur opozita merret me kauzat e duhura arrin gjëra pozitive.

“Një meritë i duhet njohur opozitës këto katër pesë vitet e fundit, kur bëri kauzë çështjen e dekriminalizimit”, u shpreh Peza.

Përsa i përket çështjes së drejtësisë, Peza thotë se duhet pritur që të krijohen institucionet që të arrihet në përfundime.

“Në aspektin e drejtësisë duhet t’i lëmë kohë që të formësohet, të kristalizohet dhe insititucionet të krijohen sepse edhe zonja që ne po flasim është në funksionin e përkohshëm”, tha Peza./abcnews.al