Alarm në Prevezë, autoritetet greke njoftohen për një minë në det

schedule20:29 - 14 Gusht, 2022

schedule 20:29 - 14 Gusht, 2022

Autoriteti Portual i Prevezës është njoftuar në orët e mëngjesit të sotëm nga një qytetar për zbulimin e një municioni të mundshëm (minë) në plazhin “Kanaliou” të Prevezës.

Mina ishte në det, në një distancë rreth dy metra nga brege dhe në një thellësi rreth gjysmë metri, raportojnë mediat greke.

Autoriteti Portual i Prevezës ka njoftuar Shërbimin kompetent për veprimet e veta. /abcnews.al