Al-Hilal gati për ta bërë Messin lojtarin më të paguar në botë

schedule17:55 - 30 Janar, 2023

schedule 17:55 - 30 Janar, 2023

Lëvizja e Cristiano Ronaldos te Al-Nassr ka qenë një nxitje e madhe për futbollin në Arabinë Saudite. Klubet vendase kanë mundësi serioze financiare dhe do të vazhdojnë të përpiqen të tërheqin lojtarë yje.

Sipas Sky Sports, Al-Hilal janë gati ta bëjnë Lionel Messin futbollistin më të paguar në botë. Klubi mund t’i ofrojë argjentinasit mbi 200 milionë paund në vit. Kjo është më shumë sesa fiton Cristiano Ronaldo, sipas shtypit, në Al-Nassr.

Lionel Messi aktualisht luan për PSG. Kontrata aktuale e argjentinasit është llogaritur deri në fund të qershorit. /G.D abcnews.al/