Aktorja shqiptare bëhet nënë për herë të parë

schedule23:00 - 2 Gusht, 2019

schedule 23:00 - 2 Gusht, 2019

Aktorja e famshme shqiptare, Eliza Dushku, është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë, të cilin e ka pagëzuar me emrin Philip.

Lajmin e gëzueshëm e ka treguar vetë aktorja nëpërmjet një postimi në profilin e saj në “Instagram”. Eliza ka publikuar një foto ku shfaqet bashkëshorti i saj, Peter Palandijan, teksa mban në duar të voglin.

“A mund ta ndjesh dashurinë Philip ‘Bourne’. Faleminderit për gjithë dashurinë”, ka shkruar Dushku bashkëngjitur me foton e ëmbël.

E teksa kjo pamje ka marrë mijëra komente dhe qindra komente, në sy bie ai i bashkëshortit. Ky i fundit e falënderon aktoren për sjelljen nӕ jetë të djalit të tyre.

“Nënë dhe grua perëndeshë dhe gjithmonë shoqja ime e ngushtë, faleminderit dashuria ime për djalin tonë të bukur”, shkruan ai.

Ndërkohë fëmija i parë i dyshes ka ardhur në jetë thuajse gjashtë muaj pas martesës së tyre të fshehtë.