Aktori i njohur nuk është më i interesuar për politikën: Më mirë të jem baba

schedule20:58 - 7 Tetor, 2022

schedule 20:58 - 7 Tetor, 2022

Dwayne Johnson nuk po mendon më për të kandiduar për president i SHBA-ve pasi preferon të luajë rolin e “babait”. Aktori dhe ish-ylli i WWE tha gjatë një interviste për “CBS Sunday Morning”, se ideja e një gare presidenciale është “jashtë tavolinës” dhe se për momentin prioritet janë vajzat e tij.

“Unë jam jashtë tavolinës. Dua ta them këtë sepse kërkon një plan B. Unë e dua vendin tim dhe të gjithë në të por më pëlqen të jem baba më shumë” , tha ai në një intervistë për CBS Sunday Morning. Ai tha se puna e një politikani kërkon shumë kohë dhe nuk dëshiron ta sakrifikojë atë nga familja.

“Unë e di se si është të jesh në rrugë gjatë gjithë kohës. Isha aq i zënë, saqë isha larg për “vite” ndërsa vajza ime e parë po rritej”, thotë ai. “Epo, prioriteti im numër një janë vajzat e mia. Sigurisht që titulli i CEO tingëllon mirë, por ajo që dua më shumë se çdo gjë është të jem baba”, shtoi aktori.