Aksidentohet për vdekje këmbësori nga treni i linjës Fier – Elbasan

schedule09:14 - 7 Qershor, 2018

schedule 09:14 - 7 Qershor, 2018

Një këmbësor është aksidentuar për vdekje nga treni i linjës “Fier – Elbasan” rreth orës 08:30 në dalje të Rrogozhinës.

81 vjeçari me inciale P.V ka qenë duke kaluar shinat e trenit në momentin e aksidentit.

Shërbimet e policisë dhe drejtuesi i trenit ndodhen në vendngjarje, po kryhen veprimet e mëtejshme hetimore dhe proceduriale./abcnews.al