Aksident i trefishtë në Prishtinë, përplasen tri makina dhe një autobus

schedule11:38 - 27 Shtator, 2022

schedule 11:38 - 27 Shtator, 2022

Një aksident ka ndodhur në Prishtinë, ku janë përplasur tre automjete dhe një autobus. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:15,  ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Ai tha se në këtë aksident përveç dëmeve materiale edhe një person është lënduar, raporton Express.

“Rreth orës 08:15, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në lagjen Veterniku, të komunës së Prishtinës Nga informatat e para bëhet e ditur se  tri vetura dhe një autobus janë përfshirë në aksident dhe  si pasojë e aksidentit përveç dëmeve materiale një person ka pësuar lëndime”, ka deklaruar Borovci për Infokus.

Ai tha gjithashtu se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për hetimin e shkaqeve të këtij aksidenti. /abcnews.al