Aksident i rëndë në Burrel-Rrëshen, 5 të plagosur, dy dërgohen drejt Traumës në gjendje më të rëndë

schedule10:17 - 5 Tetor, 2022

schedule 10:17 - 5 Tetor, 2022

Një aksident ka ndodhur në aksin Burrel-Rrëshen mëngjesin e sotëm.

Një mjet tip “Pasat” është përplasur me një kamion të tonazhit të rëndë në vendin e quajtur Pujkë.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar 5 personat që ndodheshin në automjet, të cilët janë dërguar në spitalin e Burrelit për të marrë ndihmën e parë.

Shofer dhe pasagjerja në vendin e parë kanë pësuar lëndime më të rënda dhe janë dërguar në spitalin e Traumës për ndihmë më të specializuar mjekësore. /abcnews.al