Aksident gjatë natës në autostradën Tiranë-Durrës, plagoset shoferi dhe dy të mitur

schedule08:31 - 3 Korrik, 2022

schedule 08:31 - 3 Korrik, 2022

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur pak para mesnatës në autostradën Tiranë-Durrës.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:50.

Mjeti me drejtues shtetasin E.Ç është përplasur me mjetin me drejtues  shtetasin A. F.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi E. Ç., dhe dy pasagjerët e mjetit tjetër, 12 dhe 14 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Abcnews.al/