Akord total, menaxheri i De Jong ndihmon Barcelonë për sulmuesin e ri

09:53 | 18/02/202009:530

Barcelona një ditë më parë mori “OK”-in nga Federata Spanjolle e Futbollit për të transferuar një sulmues. Katalanasit e kërkuan diçka të tillë pas dëmtimit të Ousmane Dembele dhe rregullorja ua lejon një lëvizje brenda kampionatit, në harkun kohor të dy javëve.

Drejtuesit e klubit “blaugrana” janë vënë në lëvizje dhe janë drejt mbylljes së marrëveshjes me sulmuesin e Leganes, Martin Braithwaite. Në Danimarkë janë të bindur për diçka të tillë dhe bëjnë me dije se 28-vjeçarit do t’i ofrohet një kontratë afatgjatë.

Në lojë për të mbyllur me sukses këtë lëvizje është futur edhe menaxheri Cetinkaya, i cili ka ndihmuar të transferohej në Spanjë mesfushori Franki De Jong. Braithwaite në të shkuarën ka qenë pjesë e Esbjerg, Toulouse, Middlesbrough dhe Bordeaux. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono