Ahmetaj: Naftëtarët me status papunësie që të përfitojnë asistencë

schedule14:59 - 17 Janar, 2018

schedule 14:59 - 17 Janar, 2018

Ministri i financave Arben Ahmetaj në nje deklaratë për media ka njoftuar vendimin e qeverisë për të lajmëruar zyrat e punës në qytetin e Fierit dhe Ballshit, në mënyrë që të regjistrojnë naftëtarët e rafinerive të këtyre qyteteve me statusin e papunësisë. Kjo që ata të përfitojnë asistencën nga shteti./abcnews.al\